Kilpailun aikataulu

     

Kaikki luokat ajavat 2 lähtöä. Cup-pisteet määräytyvät jokaisesta erästä.

Lähtöjen yhteispisteiden perusteella palkitaan kilpailun parhaat.
Tasapisteissä jälkimmäinen erä ratkaisee sijoituksen.

Ilmoittautuminen ja katsastus 7.30-9.30
Ohjaajakokous 9.40

Harjoitusajot

B, C 10:00 15 min
SV1, SV2, SV3 10:20 15 min
A, A66+, B66+, 72+ 10:40 15 min
D 11:00 15 min
E, SE 11:20 15 min

 

Kilpailut

Classic A , A66+, B66+, 72+ 12.00 10 min + 2 krs
Classic B, C 12.20 10 min + 2 krs
Classic SV1, SV2, SV3 12.40 10 min + 2 krs
Classic D 13.00 10 min + 2 krs
Classic E, SE 13.20 10 min + 2 krs

                        
tauko

Classic A , A66+, B66+, 70+ 14.30 10 min + 2 krs
Classic B, C 14.50 10 min + 2 krs
Classic SV1, SV2, SV3 15.10 10 min + 2 krs
Classic D 15.30 10 min + 2 krs
Classic E, SE 15.50 10 min + 2 krs

Palkintojenjako
Tulosten hyväksymisen jälkeen noin klo 17.00

Vakioaikataulu

Classic Motocross Cup:n kilpailuissa pyritään käyttämään aina samaa aikataulua.

Muutokset ovat kuitenkin mahdollisia riippuen esim. osallistujien määrästä, joten aikataulu on varmistettava kilpailukohtaisesti.